Diagnostika a úprava vozidla

VYPNUTIE ŠTART-STOP SYSTÉMU

Pokiaľ máte novší typ vozidla, máte zabudovanú funkciu Štart-Stop. Znamená to, že sa vám pri zastavení vozidla, napríklad aj na križovatke, auto samé vypne. Pokiaľ chcete predĺžiť životnosť batérie, štartéra a iných častí vozidla, vieme tento systém vypnúť. Opätovné zapnutie systému je samozrejme možné.

PROGRAMOVANIE A KÓDOVANIE JEDNOTIEK

  • Aktivácia „USA denného svietenia“ (s hlavnými svetlami svietia smerovky na približne 20%, pri blikaní sa smerovky rozsvecujú na 100%)
  • deaktivácia signalizácie zapnutých bezpečnostných pásov
  • kódovanie a prispôsobenie navigačnej jednotky a rádia
  • kódovanie a prispôsobenie telefónu a handsfree
  • kódovanie a prispôsobenie prístrojovej dosky (servisné intervaly, signalizácia zapnutia bezpečnostných pásov, signalizácia výstražných hlásení)

 

ZISTENIE ELEKTRONICKÝCH CHÝB VOZIDLA

DEAKTIVÁCIA DPF-FAP

Nové dieselové automobily su vybavené filtrom pevných častíc alebo takzvane DPF filtrom, ktorý je umiestnený v zadnej časti výfuku. Tento filter má za úlohu zabraňovať úniku pevných častí z motora a dymeniu z výfuku. Lenže tento filter po relatívne krátkom čase začína odchádzať. Prejavuje sa to zvýšenou spotrebou, znížením výkonu auta, poprípade prehadzovanie motora do núdzového režimu. Prvýkrát sa dá DPF filter vyčistiť, avšak onedlho vás čaká výmena DPF filtra, pri ktorej vás nemilo prekvapí suma výmeny- t.j. od tisíc eur vyššie. Našťastie vám vieme pomôcť a to tak, že Váš DPF filter deaktivujeme.

Deaktivácia prebieha v dvoch fázach. Prvé je mechanické vybratie tohto filtra a následne úprava riadiacej jednotky aby jej tento filter „nechybal“. Ušetrí vám to budúce starosti s výmenou DPF filtra a mierne poklesne aj spotreba auta.

DEAKTIVÁCIA EGR

Ponúkame deaktiváciu EGR ventilu, ktorá prebieha v dvoch fázach. Prvou fázou je tzv. zaslepenie ventilu, aby výfukové plyny nemohli ísť naspäť do sacieho potrubia, a následne elektronické vypnutie EGR ventilu. Výhody vypnutia EGR ventilu su: zlepšenie výkonu motora v stredných otáčkach, nehádzanie motora do nudzového režimu a hlavne dlhšia životnosť auta, keďže zabránenie nasávania výfukového plynu znižuje znečistenie sacieho potrubia.

DEAKTIVÁCIA IMOBILIZÉRU

Pokiaľ máte problémy s imobilizérom, ako je nefunkčné zamykanie, nefunkčný alarm, alebo svietiaca kontrolka imobilizéru, vieme vám imobilizér elektronicky vypnúť. Pri práci s imobilizérom ale požadujeme osobné doklady aj doklad o vlastnení vozidla, aby sme nespôsobili finančnú ujmu právoplatnému vlastníkovi vozidla, nakoľko špekulantov a zlodejov je veľa.

DEAKTIVÁCIA LAMBDA SONDY

ABS A ESP JEDNOTKY

Brzdový systém vozidla je neoddeliteľnou a dôležitou súčasťou výbavy vášho auta. Pokiaľ máte problémy s ABS riadiacou jednotkou (svietenie kontrolky resp. vypadávanie ABS systému) vieme vám pomôcť a riadiacu jednotku opraviť, čo vám ušetrí až polovicu výdavkov za novú ABS jednotku. Životosť býva rovnaká akú ma nová jednotka). Takisto vám vieme opraviť aj ESP jednotku, ktorej výmena by sa pohybovala v tisícoch eur, pričom oprava Vás vyjde zlomok ceny novej jednotky.

AIRBAGOVÉ JEDNOTKY

Ak sa vám rozsvieti na palubnom počítači kontrola airbagu, či už náhodne, alebo po nehode, vieme vám pomôcť. Pomocou nášho systému vieme zistiť príčinu a vadu odstrániť, resp. po nehode, keď sa stáva riadiaca jednotka airbagu nefunkčná vieme jednotku zresetovat a naprogramovať tak, aby vám mohla opätovne slúžiť.

MULTIFUNKČNÉ VOLANTY A TEMPOMAT PREROBENIE

Pokiaľ máte volant bez multifunkcie, a mali by ste záujem o volant novší, krajší a s multifunkciou, u nás to nieje problém. Vieme Vám urobiť montáž a nakódovanie tak, aby vám všetko fungovalo na 100%. Pri výmene volantu alebo dorábaní tempomatu je potrebné vymeniť aj podvolantovú riadiacu jednotku a páčky pod volantom, s čím vám samozrejme vieme pomôcť a poradiť.

OPRAVA XENÓNOV A SERVIS SVIETIDIEL

Svieti vám jedna žiarovka slabšie? Preblikáva vám svetlo? Alebo nesvieti vôbec? Neváhajte a kľudne nás kontaktujte, pomôžeme vám s vyhľadaním príčiny a následnou výmenou. Pokiaľ máte halogénové svetomety a mali by ste záujem svoje auto vynoviť a prerobiť halogenové svetlá na xenónové alebo LED, takisto vám pomôžeme s montážou, kódovaním, objednaním konkrétnych svetiel.